ТОП-6 девайсів для матусь, що сприяють зміцненню здоров’я дитини | Smart Mama 2024

ТОП-6 девайсів для матусь, що сприяють зміцненню здоров’я дитини

Сучасним мамам поталанило: у них під рукою все необхідне й навіть трохи більше. Деякі прості побутові пристрої, у яких застосовуються сучасні технології, можуть істотно поліпшити здоров’я дитини, а заодно – і батьків.

1. Небулайзер (інгалятор)

Як хочеться, щоб діти не хворіли! Щоб дзвінкий дитячих сміх і посмішки завжди радували батьків! Але діти й застуда – це щорічний сюжет, особливо в осінньо-зимовий період. Для швидкого і ефективного лікування малюків батьки використовують сучасні прилади – небулайзери (інгалятори).

Цей прилад здатний розпорошувати лікарські речовини до дрібних частинок і спрямовувати аерозоль в усі відділи дихальної системи, здійснюючи терапевтичний ефект. Засвоєння препарату відбувається значно швидше, ніж при використанні таблетованих форм.

Читайте також: Антибіотики при ГРВІ та грипі: чи ефективні вони

Інгаляції за допомогою небулайзера ефективні для дитини будь-якого віку. Показанням може бути лікування:

  • захворювань верхніх дихальних шляхів;
  • хвороб трахеї та гортані – ларинготрахеїту, фарингіту;
  • синуситу, отиту, гаймориту;
  • алергічних реакцій у вигляді чхання з нежитем, кашлем і неприємними відчуттями в горлі;
  • пневмонії;
  • хронічних захворювань дихальних шляхів;
  • бронхіальної астми.

Процедури можуть проводитися для профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів і після операції на органах дихання. За допомогою небулайзера знижується набряклість слизових, усуваються відчуття сухості, печіння і сверблячки в носі, кашель. Інгаляцію дитині необхідно проводити в присутності дорослого. Тривалість процедури має становити від 3 хвилин (для дітей) до 10 хвилин (для дорослих). Після процедури протягом години рекомендується не пити і не їсти. Кількість процедур на день залежить від рекомендацій лікаря, але не більше восьми.

2. Зволожувач: допомагає чи шкодить?

Це пристрій кардинально змінює якість життя! Уявіть, наскільки корисний він у квартирі взимку, коли вікна відкриваються рідше, ніж улітку, опалення немилосердно пече, а морозів немає. Недостатня вологість повітря в приміщенні може стати причиною багатьох захворювань.

Читайте також: СУХИЙ КАШЕЛЬ ПІД ЧАС ЗАСТУДИ: ЯК ЛІКУВАТИ ПРАВИЛЬНО?

У результаті низької вологості в людини збільшується сприйнятливість до інфекцій та різних респіраторних захворювань. Комфортний рівень вологості повітря в житловому приміщенні – від 45 до 80%. Якщо показник нижчий, можуть спостерігатися наступні негативні симптоми:

  • сухість шкіри;
  • ламкість волосся;
  • ослаблення імунітету і часта захворюваність;
  • головний біль зранку;
  • заложеність носа.

Вологість повітря – життєво важлива умова догляду за немовлям. Для здорової дитини вологість повинна бути не менше 50%, для хворого ГРВІ – не менше 60%. Якщо повітря в кімнаті занадто сухе, у дитини пересихає слизова, закладає ніс і вона часто прокидається вночі. Сухе повітря і дитячі дихальні шляхи – погані сусіди, особливо за наявності центрального опалення. Повітря виконує роль губки, вбираючи вологу із всіх частин організму – шкіри, волосся, дихальних шляхів.

Читайте також: ТОП-5 небезпечних симптомів грипу у дитини

Корисні властивості зволожувача повітря:

  • Оптимізуються процеси теплообміну. Це важливо для дітей будь-якого віку – від немовляти до підлітка.
  • Зволожуються слизові оболонки. Це дозволяє їм успішно нейтралізувати інфекції, що попадають через ніс і рот.
  • Виявляється позитивний вплив на стан шкіри, волосся, нігтів.
  • Поліпшується настрій дітей та інших членів родини, підвищується бадьорість.
  • Достатній рівень вологості позитивно впливає на кімнатні рослини.
  • Багато сучасних моделей є високотехнологічними дезінфекторами повітря. З ними захист дитини від інфекцій виходить на новий рівень.

3. Пароварка-блендер

Це чудо техніки можна і потрібно придбати, коли малюку виповниться 4–6 місяців. Саме в цей період починається перший прикорм. Перша їжа повинна бути ретельно подрібненою, щоб дитина не вдавилася, адже перші півроку вона харчувалася тільки молоком або сумішшю. Педіатри рекомендують готувати їжу дітям на парі (так зберігається більше вітамінів). За допомогою пароварки-блендера можна приготувати страву й одразу її подрібнити за лічені хвилини.

 4. Бактерицидна лампа

Всі засоби добрі, коли необхідно провести якісну санітарну обробку предметів, поверхонь, повітря, води. Але до будь-якого сильного засобу, що стерилізує, необхідно ставитися з обережністю, щоб його дія не обернулася проти вас. Це стосується й кварцування, застосовуваного для боротьби із хвороботворними вірусами і бактеріями.

Не плутаємо: кварцеві та бактерицидні.

Читайте також: ДЕКІЛЬКА ПОРАД, ЩОБ ГРВІ У ДИТИНИ ПРОЙШЛО БЕЗ УСКЛАДНЕНЬ

Перші зараз в основному застосовуються для лікування і профілактики запальних захворювань, а другі – для знищення мікробів у повітрі та на поверхнях. Бактерицидні лампи менше шкодять організму людини (при правильному підборі та використанні).  Насамперед, цей засіб санітарної обробки особливо доречний у сезон епідемій інфекційних захворювань, тому що успішно бореться з багатьма повітряно-крапельними інфекціями.

Чим корисна антибактеріальна лампа вдома:

  • бореться з вірусами (у тому числі грипу) і бактеріями;
  • вбиває цвіль і грибки у вологих місцях (у ванній кімнаті, саунах, на кухні) і коморах;
  • дезінфікує місця зберігання овочів та інших харчових продуктів.

5. Електронний термометр

На жаль, діти все-таки хворіють, жодна мама не застрахована від переживань щодо цього приводу. Тому необхідно обов’язково мати під рукою електричний термометр, за допомогою якого можна швидко оцінити стан малюка. Для дитини найкраще підійде вушний або лобний термометр. Електронний термометр безпечний у застосуванні й не містить ртуті.

6. «Розумна» електрична зубна щітка

Чистити зуби – нудьга! Діти це не люблять і відволікаються на все підряд, але з «розумною» щіткою необхідну процедуру можна перетворити на гру. Щітка підключається до смартфону і за допомогою додатка просить дитину знищити всіх  монстрів, що сховалися в роті. Дитина залюбки виконує завдання: й  зуби цілі, й діти щасливі.

Читайте також: Дітям частіше стали призначати антибіотики

Сьогодні існує безліч різних пристосувань і побутової техніки, які допоможуть піклуватися про дитину, щоб залишався час і на себе улюблених. Використовуйте ці та інші пристрої, що поліпшують якість життя.

Бажаємо здоров’я вам і вашим дітям!