Які захворювання лікує плавання. Топ 10 | Smart Mama 2024

10 причин, що змусять вас записатися у басейн

Плавання піде на користь не лише вашій фігурі, але й здоров’ю. Воно здатне зняти втому й напругу, зміцнити м’язи і серце, зняти біль у спині та багато іншого. Плавання  корисне як у відкритих водоймах, так і у басейні. Щоб досягти бажаних результатів, варто відвідувати басейн принаймні двічі на тиждень.

Плавання та цукровий діабет

Заняття плаванням допоможуть тримати рівень цукру під контролем. Людям із цукровим діабетом варто відвідувати басейн не менше трьох разів на тиждень. Цей спосіб фізичної активності буде однаково корисний людям із діабетом I і II типу.

Хвороби серця та заняття у воді

Гіпертонічна хвороба, стенокардія, вегетосудинна дистонія, атеросклеротичне враження судин – показання для відвідування басейну. Під час плавання тиск на тіло посилюється, що підвищує приплив крові до серця. Це дозволяє зміцнити серце і знизити ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Плавання під час бронхіту та астми

Плавання є одночасно і дихальною гімнастикою. Під час вдиху і видиху при плаванні починають діяти ті елементи дихальної системи, які часто не беруть участі в процесі дихання. При зануренні у басейн, температура води якого становить від +28 до +32°C, відбувається поступове розслаблення гладкої мускулатури органів дихання, після чого зменшуються прояви бронхоспазму. У басейні повітря вологе і тепле, що допомагає також знизити симптоми астми.

Читайте також: У дитини Covid-19 чи грип? Чекліст для батьків

З грижею міжхребцевих дисків – пряма дорога до басейну

Заняття в басейні дозволяють зміцнити м’язи спини. Зв’язки і м’язова тканина, що підтримують хребці крижового відділу, добре працюють завдяки постійному балансуванню тіла на поверхні води. Завдяки відсутності здавлювання хребетної області, повертається втрачена рухливість, уражені ділянки швидше розробляються. При проблемах зі спиною допускається більшість стилів плавання: «на спині», «кроль», «брас». Єдиний виняток – «батерфляй».

Зайву вагу та ожиріння допоможуть подолати фізичні вправи у воді

Заняття у басейні чудово спалюють зайві калорії. Плавання приводить м’язи в тонус. Виконувати фізичні вправи у воді набагато легше, ніж, скажімо, у тренажерному залі, навантаження переносяться значно легше. Окрім того, вона  позитивно впливає на стан шкіри, тонізує її та омолоджує. Плавання та аквааеробіка прискорюють обмін речовин, підтримують серце та судини, що досить важливо при ожирінні.

Плавання корисне при варикозному розширенні вен

Плавання розслабить вени і покращить циркуляцію крові. Навантаження на ноги при цьому виді спорту буде мінімальним. А як відомо, сильні навантаження лише ускладнюють перебіг хвороби.

Вода чудодійна при хворобах нервової системи

Вода може розслабити нервові закінчення, заспокоїти, зняти напругу і тонус. Вона поліпшує кровообіг у мозку, що покращує увагу та пам’ять. Після плавання людина краще засинає, стає спокійнішою. Не дарма заняття в басейні рекомендують  людям з депресією та хронічною перевтомою, дітям із  СДУГ, затримкою розвитку у поєднанні з захворюваннями неврологічного характеру. Заняття в басейні допомагають при ДЦП.

Остеохондроз, артрит та артроз у поєднанні з плаванням

Плавання і вправи у воді допомагають полегшити навантаження на суглоби. Будь-яке тренування, у тому числі плавання, не може перевищувати нижню межу больового порогу в суглобі. Категорично рекомендується уникати переохолодження, яке дуже шкідливе для хворих суглобів і може лише ускладнити ситуацію. Маючи проблеми з суглобами, можна  плавати стилями «брас» або «вільний». Від цього залежатимуть розгинання конкретної ділянки суглоба. Плавання рекомендоване для відновлення після різних травм, в тому числі пошкоджень суглобів.

Порушення постави «вилікує» вода

Плавання стимулює зміцнення м’язового корсету хребетного стовпа, гармонізує тонус навколохребцевих м’язів, м’язів грудної клітки і попереку. Під час заняття у воді працюють одночасно всі м’язи. Таким чином, людина розвиває свою гнучкість.

Водні вправи сприяють нормалізації тиску і поліпшенню кровообігу

Дослідження довели, що плавання знижує високий тиск, а відповідно зменшує ризик інсультів. При перебуванні людини в воді  збільшується кількість формених елементів крові. Через 1,5-2 години після заняття плаванням склад крові фактично досягає нормального рівня.

Читайте також: Як відрізнити прорізування зубів від застуди

Є й такі хвороби, з якими краще не ходити до басейну. Наприклад, при інфекційних захворюваннях, якими можна заразити інших людей. Окрім того, плавання може збільшити прояви циститу. Грибок, дерматит, екзема та безліч інших захворювань шкіри вважаються протипоказаннями для відвідування басейну. Через плавання можуть ускладнюватись захворювання очей, не варто плавати з відкритими ранами, адже можна підчепити інфекцію. Маючи хронічні хвороби, особливо під час загострень, порадьтесь із лікарем про можливість відвідування басейну.