Вибираємо стіл і стілець для першокласника

Вибираємо стіл і стілець для першокласника

Стіл і стілець школяра мають відповідати ортопедичним стандартам

Якщо у вас підростає першокласник, необхідно забезпечити його зручними меблями. При цьому потрібно враховувати, що навіть абсолютно здорові діти, через декілька років сидіння за незручною партою, отримують проблеми зі спиною. Українські школярі лідирують за кількістю ортопедичних захворювань серед інших європейських країн – сколіоз або інші проблеми опорно-рухового апарату виявлені майже у кожного четвертого учня. Тому, щоб допомогти дитині виробити ідеальну поставу, потрібно не просто правильно вибрати робочий стіл і стілець, але і навчити його правильно сидіти.

Вибираємо стіл для школяра

Хоча сьогодні є велика спокуса придбати будь-які моделі меблів в інтернеті, вибирати перший робочий стіл і стілець дитини краще «вручну». У магазині меблів стіл необхідно «приміряти» і переконатися, що він відповідає всім ортопедичним стандартам. При виборі столу їх чотири:

  1. Висота. Оскільки дитина в найближчі роки підросте, краще вибрати стіл, висоту якого можна регулювати. Звичайно, є залежність і від росту дитини. Якщо першокласник має зріст 120 см, висота столу повинна бути не менше 52 сантирметрів. На кожні дитячі 20 см додаємо 5 см столу: 140 см – 62 см стіл; 160 см – 67 см стіл.
  2. Ширина. Не вибирайте дуже маленький стіл, навіть для першокласника він повинен бути зі стільницею мінімум 100х60 сантиметрів. На столі буде лампа, підручники, ноутбук. Було б непогано придбати стіл з похилою стільницею, адже кут 30-40 ° вважається ідеальним для зору і підтримки правильного положення шиї. Якщо стіл все-таки прямий, обов’язково придбайте підставку під книги з відповідним кутом.
  3. Лікті. «Приміряють» стіл так: дитина сідає за стіл, лікті при цьому мають лежати на столі, а плечі бути розслабленими і не піднятими. Якщо плечі будуть постійно напружені, це призведе до болю в шиї і лордозу – вигину хребта з опуклістю вперед.
  4. Ноги. Якщо висота столу вибрана вдало, ноги стоять на підлозі. Іноді високий стіл компенсується висотою стільця, тому потрібно стежити, щоб внизу було достатньо місця для підставки під ноги, а від колін до стільниці залишалося 15 сантиметрів.

Вибираємо стілець

Стілець необхідно точно так само «приміряти», адже технічні характеристики цього предмету меблів повинні враховувати два природних вигини хребта і забезпечувати підтримку спини та шиї. Так виглядають п’ять основних рекомендацій:

  1. Висота. Стілець потрібно відрегулювати по висоті так, щоб при сидінні вийшов кут 90 ° між стегном і гомілкою, між стопою і підлогою або підставкою. Для дитини зі зростом 120 см потрібен стілець не менше 32 сантиметри. На кожні дитячі 20 см буде припадати 6 см стільця: 140 см – 38 см стілець; 160 см – 44 см стілець.
  2. Спинка. Краще, щоб стілець мав поглиблення для підтримки попереку дитини. Спинка може закінчуватися в районі лопаток, але повинна щільно прилягати, щоб дитина не «з’їжджала» вперед. Між грудьми і столом в ідеалі має залишатися ще 10 сантиметрів.
  3. Колещата. Вибирайте стілець без колещат або той, який можна зафіксувати в одному положенні. Якщо дитина буде часто «виправляти» висоту і відстань до столу, є ймовірність, що це позначиться на поставі (буде бажання тягнути або згинати шию).
  4. Підлокітники. Від підлокітників взагалі варто відмовитися, оскільки якщо вони будуть високими, це підніме плечі, низькими – дитина буде хилитися в один бік і викривляти хребет.

 

Як правильно сидіти за партою?

Яким би не був стіл і стілець, важливо ще пояснити дитині, як правильно працювати за робочим столом, щоб завжди дотримуватися оптимального положення.

  1. Фіксуйте спинку під кутом 90 ° і не дозволяйте працювати за столом «лежачи» на стільці. Тільки так можна забезпечити підтримку спини і зняти напругу з шиї.
  2. Навчіть дитину злегка нахиляти голову і корпус вперед, ніби втягуючи підборіддя. Якщо дитина працює за ноутбуком, вона не мусить піднімати голову. Це вийде, якщо верхня частина кришки ноутбука буде на рівні очей (при читанні з екрану голова злегка опуститься до правильного положення).
  3. Лікті мають лежати на столі вільно, часто спиратися і переносити на них вагу шкідливо, це може спричинити проблеми з шиєю.
  4. Перерви в роботі повинні відбуватися кожні 30 хвилин і бути активними – з гімнастикою для спини. Якщо є можливість, дитина може повисіти на турніку.