Чи можна лікувати зуби та робити масаж, якщо дитина застудилась?

Чи можна лікувати зуби, робити масаж та займатися спортом, якщо дитина застудилась?

Під час застуди варто уникати певних занять, які можуть зашкодити дитині

Прохолодна погода та підвищена вологість сприяють зниженню імунних сил організму. Різні  віруси та бактерії найшвидше підхоплюють діти. Якщо не підтримувати імунітет свого чада, то в  осінньо-зимовий період ці випадки можуть повторюватись так часто, що ми втрачаємо пильність, сприймаємо їх як належне і продовжуємо звичне життя.

Насправді, під час застуди, що має перебіг  навіть без підвищення температури, дитину треба берегти і відмовитись від деяких занять, обстежень та вправ, які можуть лише погіршити протікання хвороби, принести шкоду малюку або оточуючим.

Вилікуйте застуду, а вже потім зуби

Усі спеціалісти сходяться на тому, що лікувати зуби і дорослому, і дитині  краще вже після того, як застуда мине. Анестетики та різноманітні знеболювальні препарати можуть погано впливати на послаблений хворобою організм. До того ж, дитина набагато гірше контролює усі процеси, що відбуваються з її організмом. Їй  важко довго сидіти з відкритими ротом під час нежитю, ускладненого дихання.

Читайте також: ПНЕВМОНІЯ ПРОТИ БРОНХІТУ: ЯК ВІДРІЗНИТИ

До того ж, якщо застуда супроводжується кашлем, це не дасть можливості довго не ковтати слину, тримати рот відкритим. Окрім того, кашель під час стоматологічних маніпуляцій може бути небезпечним – є ризик проковтування дрібних матеріалів та інструментів. Записуючи хворого сина або доньку до стоматолога, не забувайте, що дитина є носієм хвороби, а отже, може заразити лікаря та його асистента. Малюкові достатньо лише декілька разів пчихнути або кашлянути.

Відмовтеся від масажу

При вірусній чи бактеріальній інфекції дихальних шляхів масаж, особливо дитині, також робити не варто. Після масажу збільшується регенерація м’язової тканини. Під час хвороби відбувається розпад уражених вірусом тканин, а  якщо цей процес прискорити масажем, стан дитини погіршиться, тому що організм просто не впорається з таким навантаженням.

Ще одним протипоказанням до масажу є будь-яке гостре захворювання, наприклад, запалення легенів. Збільшення току крові може призвести до збільшення зони запалення, що посилить больові відчуття і погіршить процес лікування.

Та й лежати довго в одному положенні, коли тече з носа – зовсім неприємно і негігієнічно. При гострому перебігу хвороби зазвичай піднімається температура тіла, а будь-яка розігріваюча процедура може її ще більше підвищити.

Проте, якщо температура тіла у дитини в нормі, але наявні прояви застуди, відкладіть курс масажу до кращих часів. І як у випадку зі стоматологом, ваша дитина може просто заразити масажиста.

Спорт може як допомогти, так і нашкодити

Якщо дитина захворіла і погано себе почуває, краще не відвідувати спортивні заняття. Хоча спорт зміцнює захисні сили організму, але фізичні навантаження – додаткова форма стресу під час хвороби, що ускладнює завдання для імунітету. Якщо тренуватись під час гарячки, можна отримати зневоднення організму.

Читайте також: ДИТИНА ПЕРЕХВОРІЛА НА COVID-19: ЩО ВАРТО ЗНАТИ

Улюблена спортивна секція нікуди не дінеться, а от здоров’я дитини краще вберегти. Під час застуди без високої температури можна робити з дитиною  легку руханку, виконувати елементи йоги, пілатесу, стретчингу. Натомість підвищеної активності та силових навантажень краще уникати.

Не забороняйте дитині під час застуди взагалі будь-яку активність. Якщо дитина бігає та стрибає – значить вона не так погано себе почуває. Позитивні емоції та відсутність стресу можуть лише пришвидшити одужання. Давайте дитині більше рідини, провітрюйте приміщення та слідкуйте за вологістю повітря в квартирі.

Олена Алексєєва